Kování

Kování

Dveřní kování má velký vliv na celkový vzhled vzhled dveří a styl interiéru. Proto je dobré věnovat výběru kování, klik, madel a dalších doplňků velkou pozornost.  Existuje mnoho typů dveřního kování. Od klasických klik s rozetkou až po madla s magnetickým zámkem.

Kování pro klasické otočné dveře

V našem sortimentu najdete nejrůznější tvary klik – kulaté, oválné, hranaté i atypické tvary. Na výběr jsou různá barevná provedení od klasické nerezové matné či lesklé barvy až po elegantní černou. 

Lucia schwarzMod Lucia Square 21 nerez mat Klipp

Kromě vzhledu kliky je vhodné se zamyslet také nad typem zamykání dveří. Dveře můžeme zamykat klasickým BB zámkem, WC zámkem, nebo zamykáním PZ tvz. na bezpečnější FABku. Pokud dveře zamykat nepotřebujeme, můžeme objednat uzpůsobené dveře bez klíčové dírky a lze namontovat pouze samotnou kliku. 

BBWCPZ

S rozetou nebo raději bez ní?

Rozetové kování patří mezi ty nejrozšířenější. Rozetka chrání dveře při rychlém otevírání před nárazy od prstýnků, klíčů a dalších předmětů, proto je dobré rozetové kování na dveřích mít. U designových dveří však můžeme chtít kování bez rozety – pro celkově čistší a modernější dojem z dveří. V tomto případě je možností více. V našem sortimentu jsou k dispozici kliky s velmi úzkou a elegantní rozetkou, nebo kliky s tzv. Smartlockem. Smartlock má zamykání umístěné přímo na samotné klice a není zde potřeba klíčová dírka.

Ravenna - úzká rozetaSmartlock

A co panty?

V naší nabídce máme jak klasické nerezové, tak moderní černé panty, které skvěle ladí s černou klikou. 

Černé panty

Kování pro celoskleněné otočné dveře

Stejně jako u dřevěných dveří, máme i pro celoskleněné dveře velkou nabídku různých kování. Při výběru kování pro celoskleněné dveře je třeba vybrat nejdříve tvar samotného kování, poté samostatnou kliku. 

Kování Puristo, klika SquareKování Classico, klika Savia

Kování pro posuvné dveře

Pokud máme dveře na stěnu, je třeba vybrat nejdříve pojezd – vyrábí se v několika barevných variantách.

Barevné varianty kování

l&h kování pro šoupací dveře Tvin 2.0

Na výběr je velké množství madel či mušlí pro otevírání posuvných dveří

Madla a mušle pro otevírání posuvných dveří

Related Posts

Leave a Comment