Montáž dveří a zárubní

Montáž dveří

  • Máme víc než desetileté zkušenosti s montáží dveří a zárubní
  • Provádíme certifikovanou montáž dveří a servis v rámci celé ČR
  • Můžete vybírat ze široké škály bezpečnostních vstupních a interiérových dveří
  • Na ploše 400 m2 našeho showroomu vás seznámíme s nabídkou dveří a podlah mnoha dekorů
  • Budoucí řešení interiéru vám ukážeme nejen on-line, ale i pohledem brýlemi s virtuální realitou
  • Pro developery jsme připravili speciální nabídku v rámci firemního programu B2B
  • Kvalitu produktů zaručujeme uskladněním ve vlastním klimatizovaném meziskladě

Montáž dveří a zárubní

Profesionální montáž

S výjimkou klasických otočných dveří zajišťujeme profesionální montáž všech typů interiérových a vchodových dveří a také i montáž skládacích a posuvných dveří, ať už do pouzdra, nebo i na stěnu.

Odborná instalace naším týmem je důležitá nejen proto, aby dveře správně plnily svou funkci, ale také i proto, že většina výrobců jí podmiňuje uznání záruky. Vámi zakoupené dveře proto dovezeme až k vám a zde odborně smontujeme.

Kompletní servis

Standardní odborná instalace spočívá v zaměření dveří, úpravě výšky křídla, dále montáže kování a kukátka, v neposlední řadě pak i v dalších úpravách jako je např. lištování, závěrem pak ve finálním seřízení dveří. Pokud bude potřeba vzhledem k nestandardním podmínkám postupovat jinak, jsme schopni vyřešit i tyto situace.

Zkušenosti v oboru

V oboru montáže dveří má náš tým více než dvacetiletou praxi, která vám zaručuje, že odborně namontované dveře budou dokonale sedět, půjdou hladce otevírat, zavírat i zamykat a nakonec budou správně doléhat k zárubni.

Kvalitní produkty

Při montáži používáme kvalitní dveře renomované německé firmy GEBHARDT (popřípadě i dalších německých firem) a pouze prověřené materiály, které zaručují přesnou a rychlou práci, např. rychle tuhnoucí nízko expanzní pěny, silikonové a akrylátové tmely.

Úspora času

Pokud jste si u nás kromě montáže dveří objednali i pokládku podlahy a obložení schodů, zkoordinujeme jednotlivá řemesla tak, aby na sebe co nejlépe navazovala. Nabídneme vám i následnou péči a údržbu.

Jak vybrat a objednat dveře

Nemáte čas, jsme od vás daleko a chcete ušetřit peníze? Pak nemusíte dveře, ale i zárubně koupit přímo u nás na prodejně, ale prostřednictvím internetu. Tady máte několik rad, jak správně na dálku vybrat a postupovat.

1Typ dveří

Vyberte podle umístění: bezpečnostní vchodové dveře (vstup z exteriéru do interiéru), interiérové dveře (univerzální využití), protipožární dveře (např. vstup do garáže).

2Model dveří

Základem výběru je soulad designu a vzhledu dveřního křídla a obložky s charakterem a stylem interiéru místnosti. Dále můžete volit prosklené nebo částečně prosklené varianty dveří, kde je možné vybírat z řady variant prosklení. Lesklý povrch skla volíme vždy ve směru do místnosti.

3Dekor a povrch dveří

Na výběr máte ze 40 dekorů dveří, nezapomeňte však na jejich povrchovou úpravu: CPL laminát o tloušťce 0,33 mm v různých dekorech je odolný proti mechanickému poškození jako je poškrábání nehtem nebo prstýnkem. Je vhodný například pro domácnost s dětmi nebo zvířaty. Lakované dveře jsou na stupnici RAL v různých barvách. Výhodou laku je možnost lokální opravy. Zpevněný lak (G-TEC) je odolný vůči otiskům rukou apod. a je tak vhodný do komerčních prostor pro snadnější údržbu. Nejluxusnějším povrchem dveří je dýha. Ta vytváří dojem reálného dřeva včetně suků a vůně dřeva.

4Vnitřní výplň dveří

Jádra našich dveří jsou tvořená z kvalitní vrtané dřevotřísky (DTD). Ta zajišťuje vysokou kvalitu a odolnost dveřního křídla. Profilované dveře jsou vyráběny lisováním DTD, takže i u nich je jistota kvality. Existuje i možnost plné dřevotřísky. Ta je ještě odolnější, ale také mnohem těžší.

5Šířku dveří a jejich orientaci

Dveře mají nejčastěji šířku 60,70, 80 nebo 90 centimetrů a výšku 1970 mm (v naší nabídce i s nadstandardní výškou 2110 mm). Pro správné určení rozměru je potřeba změřit zárubeň v nejužším místě, od které se šířka dveří odvozuje. Pak je třeba vědět, zda jsou falcové, kde dveřní křídlo překrývá obložku a panty jsou viditelné, nebo bezfalcové, kdy jsou křídlo a obložka v jedné rovině. Orientace dveří je pak levá a pravá. Pokud dveře otevíráte směrem k sobě a panty máte na levé straně, jedná se o dveře levé. Pokud jsou panty na pravé straně, jsou to dveře pravé. To vše, pokud jde o dveře jednokřídlé. U dvoukřídlých dveří dodáváme symetrické dělení křídla a zástrče.

6Zárubně

Stejně jako dveře volíme i zárubně v souladu s interiérem a ve vhodné povrchové úpravě (viz dekor dveří). Většinou bývá povrch a dekor zárubní a dveří jednotný, lze je však i kombinovat. Pozor však na to, že pokud máte bezfalcové dveře, musíte je koupit a montovat pouze s bezfalcovou obložkou! Také je důležité změřit sílu zdi kolem dveří, na kterou se bude zárubeň montovat, aby se mohla na zeď s určitou tolerancí +/- nasadit. Orientaci s panty je pak stejná jako u dveří, levá/pravá.

7Kování

Vhodně zvolené kování dotváří estetický vzhled dveří a mělo by tedy ladit s jejich dekorem a povrchovou úpravou. Z pohledu vzhledu můžeme zvolit kování štítové nebo rozetové (s hranatou, kulatou či oválnou rozetou). Výběr vám ulehčí praktický vyhledávač v kategorii kování našeho e-shopu, kde se vám na základě volby typu kování, povrchu a určení limitu ceny zobrazí nabídka.

8Zaměření dveří

Jestliže si sami netroufáte na zaměření dveří, obraťte se na naše odborníky, kteří vám rádi poradí a dveře zaměří.

9Objednávka dveří

Po zaměření dveří nebo dodání podkladů probíhá samotné vybrání dveřních dekorů a kování. Po výběru se vytváří nabídka a po jejím schválení oficiální objednávka zboží.

10Montáž dveří

Na základě objednávky zajistí náš zkušený odborný tým.